Kadın, kiralık katil çıktı: Film gibi suikast planı

İngiltere’de yaşanan bir suikast girişiminin yeni detayları en ince ayrıntısına kadar aradan geçen 4 yılın ardından kamuoyuna duyuruldu.

Olay 2019’da İngiltere’nin Birmingham kentinde meydana gelmişti. 44 yaşındaki ABD’li kiralık katil Aimee Betro, İngiliz Muhammed Nazır (30) ve Muhammed Aslam (56) tarafından İngiltere’ye görev için davet edildi.

Nazır ve Aslam sahip oldukları mücevher mağazasına düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren Aslat Mahmud ve aile üyelerini öldürmesi için Betro ile anlaştı. 2019 yılında talimatı alan ve ikiliyle anlaşan Betro, Mahmud’un oğlu Sikander Ali ile buluşmak üzere hazırlandı. Başörtüsü takan kadın, Ali’nin sattığı Volkswagen marka aracı satın almak üzere Ali ile buluştu.

SİLAH TUTUKLUK YAPTI

Ali’ye sessizce yaklaşan Betro, genç adamın kafasına silahı doğrultsa da silah tutukluk yaptı. Ali olay yerinden kaçtıktan sonra Betro, Mahmud’un evine 3 el ateş açtı.

Olaydan sonra Nazır ve Aslam cinayete teşebbüs suçundan gözaltına alındı ve daha sonra yargı sürecinin ardından suçlu bulundu.

KADIN SIRRA KADEM BASTI

İngiliz The Times gazetesi, serbest meslek olarak grafik tasarımcılık yapan Betroo’nun 2019’da Chicago’dan Atlanta aktarmalı olarak Manchester’a gittiğini ve daha sonra Birmingham’a geçtiğini yazdı.

Thames Nehri’nde tura katılan ve müzik festivaline katılan Betro’nun olaydan bir gün önce “şeytan boynuzu filtresi” ile poz vererek bunu sosyal medyadan paylaştığı da öğrenildi.

Betro’nun olaydan sonra ABD’ye kaçtığı belirtilirken sırra kadem bastığı duyuruldu. Wisconsin’de okuyan ve 2005 yılında mezun olan Betro’nun bir süpermarketten iki telefon aldığı ve bunlarla Nazır ve Mahmud ile yazışarak iletişime geçtiği öğrenildi. Ortadan kaybolan kadının fotoğraflarını The Times gazetesi yayınladı.

Betro’nun daha önce bir suikasta karışıp karışmadığı ise belirlenemedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir